Skrzynia biegów M32 i M20

Skrzynia biegów M32 i M20

Skrzynia biegów M32 i M20 – Zwiększ trwałość Twojego pojazdu!

Witaj na naszej stronie! Jesteśmy specjalistyczną firmą zajmującą się regeneracją i naprawą skrzyń biegów M32 i M20, znanych głównie z modeli Opla oraz aut produkcji włoskiej. Niestety, wielu kierowców, w trakcie użytkowania tych skrzyń, zgłasza się do nas z prośbą o pomoc. Problemy te związane są głównie z niedostatkiem oleju przekładniowego oraz jakością łożysk. Wiedza i wieloletnie doświadczenie przy naprawach tego typu skrzyń gwarantują wysoką skuteczność i jakość naszych usług. Jeśli i Ty masz podobny problem, nie martw się, mamy dla Ciebie rozwiązanie i z chęcią Ci pomożemy!

Do pierwszych skrzyń biegów M32 i M20 przeznaczony był olej przekładniowy GM1940182. Charakteryzuje się on intensywnie czerwonym kolorem i przez wiele lat stosowano go w przeważającej większości skrzyń biegów Opla. Od tego czasu konstrukcja pierwszych skrzyń M32 uległa kilkukrotnym modyfikacjom. Wprowadzone zmiany miały na celu poprawę jakości smarowania i zminimalizowanie awaryjności, co miało znaczący wpływ na lepszą wydajność i większą trwałość skrzyni. Dodatkowe kanaliki poprawiające smarowanie łożysk wymagały zmiany stosowanego do tej pory oleju. Od 2012 producent Opla zalecił olej przekładniowy GM1940004. Różni się on od swojego poprzednika zmniejszoną lepkością, co znacząco wpływa na smarowanie wewnątrz układu, dzięki czemu może pracować z mniejszymi oporami. Ponad to pozwala wydajniej obniżyć temperaturę w jej wnętrzu. 

W przypadku skrzyni biegów M20, która jest mniejszym, przeznaczonym do samochodów miejskich odpowiednikiem M32, wprowadzono analogiczne zmiany.

Najczęstsze problemy występujące w skrzyniach biegów M32

Statystycznie skrzynie M32 na tle pozostałych skrzyń wykazują wysoką awaryjność. Nasi klienci najczęściej zgłaszają się do nas zaniepokojeni charakterystycznym szumem łożysk i drganiem drążka zmiany biegów podczas jazdy. To typowe objawy spowodowane uszkodzeniem układu skrzyni. Przyczyną awarii mogą być wymagające wymiany łożyska. Nawet jeśli uszkodzeniu uległo jedno z ośmiu łożysk, najlepiej jest wymienić je wszystkie. W przeciwnym wypadku niemożliwe jest fachowe wykonanie regulacji naciągów wstępnych łożysk i luzów na wałkach.

W jakich pojazdach występują skrzynie biegów M32 i M20?

Nasza usługa regeneracji obejmuje wiele popularnych modeli, takich jak:

 • Opel Adam
 • Opel Astra H, J, K
 • Opel Cascada
 • Opel Corsa D, E
 • Opel Insignia
 • Opel Meriva A, B
 • Opel Mokka
 • Opel Vectra C / Signum (tylko 1.9 CDTI i 2.2 Ecotec – zamiennie ze skrzynią F40)
 • Opel Zafira B, Tourer
 • Fiat Bravo II
 • Fiat Croma II
 • Fiat Grande Punto (tylko M20)
 • Alfa Romeo 159
 • Alfa Romeo MiTo
 • Lancia Delta III

Regeneracja skrzynia biegów M32 i M20, Cena?

Nasz nowoczesny park maszynowy i doświadczona załoga Jesteśmy przekonani, że nasza oferta jest atrakcyjna dla Ciebie. Cena regeneracji skrzyń M32 i M20 może wahać się w obrębie kilkuset złotych. Na tę różnicę ma wpływ przede wszystkim rozległość uszkodzeń. Cena obejmuje naprawę wraz z olejem na wymianę oraz wysyłkę. Zazwyczaj koszt ten zamyka się w granicach 2500 – 4500 zł brutto bez ukrytych kosztów. Jest to konkurencyjna na naszym rynku oferta.
Dlaczego regeneracja tej samej skrzyni może różnić się w cenie o 2000zł ?

Regeneracja tej samej skrzyni biegów może różnić się w cenie o 2000zł ze względu na rozległość uszkodzeń oraz dodatkowe elementy wymagające naprawy. Mocne uszkodzenie obudowy zewnętrznej w zasadzie w całości kwalifikuje skrzynie na złom. W tym momencie to już nie regeneracja a sprzedaż kompletnej skrzyni po regeneracji.

Jak przedłużyć żywotność – Skrzynia biegów M32 i M20 ?

Mimo iż firma Opel, jak i inni producenci, nie sugeruje wymiany oleju w produkowanych przez siebie skrzyniach biegów, osobiście radzimy Ci robić to regularnie, najlepiej co 10000 kilometrów. Pozwoli to przedłużyć jej żywotność. Zalecana ilość oleju w skrzyni biegów różni się w zależności od marki samochodu. W trakcie naszego serwisu otrzymasz rekomendowany, specjalnie dobrany do Twojej skrzyni olej, który podniesie jej trwałość i wydajność. 

Skrzynia biegów M32 i M20 – Zaufaj ekspertom w regeneracji skrzyń

Nasza firma od 5 lat jako NF Polska skupia wykwalifikowany zespół specjalistów, którzy zajmują się naprawą i regeneracją skrzyń biegów. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaawansowanej technologii możemy zagwarantować Ci pełne zadowolenie z naszych usług.

Nie trać czasu na szukanie innych rozwiązań! Aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach regeneracji skrzyń biegów M32 i M20, skontaktuj się z nami już dziś. Odkryj, jak możemy podnieść wydajność i trwałość Twojego pojazdu!

Dowiedz się więcej o oznaczeniu skrzyni M32

Oznaczenie skrzyni M32
Oznaczenie skrzyni M32

Inne skrzynie biegów występujące w samochodach Fiat, Alfa

«
»

Jedna odpowiedź do „Skrzynia biegów M32 i M20”

Dodaj komentarz